עגלת חץ

עגלות חץ נחשבות לחלק בלתי נפרד מן עבודות תשתית, אנו מאמינים שנתקלתם בהם לא פעם בעודכם נוסעים אל מקום העבודה ו/או לבקר חבר טוב. אין זה משנה אם מדובר בעבודות תשתית לשם סלילה, החלפת צנרות או בנייה של פרויקט נדלנ”י, אנו רואים כי עבודות אלו דורשות מכל קבלן מבצע לשמור על הבטיחות יחד עם הסדרי תנועה זמניים – עגלת חץ היא אחת מהן.

קרוי גם לוח נייד מהבהב הוא שלט הנישא על גבי נגרר ומיועד לשיפור ההתראה וההכוונה לנהגים בהתקרבות לאתר בו מבוצעות עבודות.

המתקן כולל לוח ועליו תצורות של פנסים מהבהבים היוצרים מבנה בצורת “X” (תמרור 934) או חץ (תמרור 933) המנחים את משתמשי הדרך בהתקרבותם לאתר.

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי “עגלת חץ” יחד עם זאת אתם מרגישים שאתם לא בדיוק יודעים מה זה אומר. כאשר אנחנו מדברים על עגלת חץ אנו הלכה למעשה מדברים על עגלה ניידת אשר מתפקדת בתור תמרור נייד. אנו לרוב נראה עגלות אלו בעת ביצוע עבודות קבלניות בערים השונות ו/או בעבודות תשתית הדורשות שינוי זמני בהסדרי התנועה. 

תפקידן של עגלות החץ הינן לסייע, להכווין ולתת מעטפת מלאה לתנועה שבאה תוך כדי מתן “אזהרה” מרחוק על עבודות הנעשות בשטיח, צמצום נתיבים והפנייה לנתיב הרלוונטי. דרך עגלות חץ אנו יכולים להפוך את תהליך העבודה למהיר ואיכותי יותר לצד שמירה מיטבית על זרימת התנועה ועל הבטיחות של הנוסעים והעובדים באתר. 

כיום אנו למדים כי עגלות חץ הינם חלק בלתי נפרד בעולמות הסדרי התנועה והינן בגדר חובה באזורים בהם מתבצעות עבודות תשתית. אנו רואים פעמים בהם עגלות החץ מתפקדות כשחקן “סולו” אך לעיתים גם כשחקניות נוספות אל מערך נוסף של שלטים ותמרורים המיועדים לשם הסדרי תנועה זמניים.

כאשר אנחנו רוכשים ו/או שוכרים עגלת חץ מחברה המתמחה בתחום אנו נרצה לבדוק כי עגלת החץ עומדת בכל תקני משרד התחבורה לצד התקנים האירופאיים. כך נוכל להבטיח שאנחנו עובדים בצורה איכותית, חכמה ובטוחה. כל עגלות החץ של פלא בדרכים הינן עגלות חץ איכותיות ועומדות בכל תווי האיכות הרלוונטיים.

במהלך עבודות בכביש,  חלה חובה לעבוד עם עגלת חץ, במידה ואנחנו רוצים לפרוס את הסדר התנועה.

עבודה עם עגלת חץ מחייבת ראש צוות אבטחה מוסמך במקום, על מנת לפרוס את ההסדר על פי החוק. אנחנו בפלא בדרכים דואגים לצוות ראש צוות אבטחה שינהל ויתפעל את פתיחת עגלת החץ על פי התקנים המתאימים.

אמרתם עגלת חץ אמרתם פלא בדרכים

עגלת חץ בשטח